פוסטים אחרונים

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 week 4 days ago

״פוסט חגים״
תקופה ממושכת של חופש וחגים מביאה איתה תמיד גל של מתגרשים חדשים. השהות בבית עם הילדים וארוחות החג עם החותנים, מעצימים את התחושות שכל אחד שומר בבטן. מי שטוב לו יהיה לו טוב יותר, מי שלא- מוצא את עצמו בשפל שכמותו אין.

בשנתיים האחרונות, תקופת החגים בתוספת הגבלות על טיסות, בידודים ויתר הפינוקים שהביאה עמה הקורונה, גרמו לתקופת החגים להיות מורגשת כפליים ואצלנו אנו חוות צונאמי של שיחות ייעוץ של מי שמחפשים אושר,ששוקלים דרכם, שמגיעים לקבל מידע, הרבה מידע, הדרוש בטרם פירוק התא המשפחתי.
את מי שטרם הבשיל עם ההחלטה אנחנו שולחות עם ארגז כלים והמון חומר למחשבה והמלצה חמה לטיפול זוגי במידה ויש עוד מה להציל. אבל גם במקרה שהחלטתם לתת עוד הזדמנות חשוב שתדעו את זכויותיכם בתוך הקשר ואחריו כדי שבטרם קבלת החלטה תקחו את הכל בחשבון.

טיפ לשבת, לא מתגרשים ברגע של כעס. החלטה לפרק משפחה לא באה ברגע. תגיעו לפגישת ייעוץ, תצאו יותר חכמים, תנו לעצמכם קצת ספייס וזמן למחשבה.

סופ״ש נעים
דנה תירוש אליהו, עו״ד
ליאת שקלרז הורוביץ, עו״ד

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

2 weeks 5 days ago

גירושין הם לא בהכרח מלחמה!!

הרבה אנשים נמנעים מלעשות את הצעד הראשון, הם חוששים ממלחמת חורמה, מפגיעה בילדים, מהרגלים שצברו.. ונותרים במסגרת זוגית שאין בה אהבה ואין בה טעם.

אלה שלא יטפלו בזוגיות שלהם ומנגד לא יעשו צעד בדרך ליציאה ממנה, בדרך כלל ימצאו עצמם פוזלים לצדדים ובכך יוצרים כאוס גדול יותר..

אז לפני שהגעתם לנקודת אל חזור ואם נראה שאתם נכונים לסיים את המערכת הזוגית אבל רוצים להישאר ביחסים תקינים כדאי שתגיעו יחד.. כן כן יחד, לפגישת גישור להסכם.

למה חשוב להתגשר אצל עורך דין המתמחה בתחום?
~רק עורך דין מהתחום יידע לצפות ולמנוע מראש מחלוקות עתידיות.
~ רק עורך דין מהתחום יידע ״לתפור״ הסכם גירושין כהלכתו, שיכלול סעיפים שיקלו על יישומו.
~ רק עורך דין מהתחום יידע לפרק את כל החבילה, הרכוש, המזונות וזמני השהות באופן שיטיב גם אתכם וגם עם הילדים.

במשרדנו תוכלו להנות מגישור מובנה לפרידה. במסגרתו תהנו מליווי של רו״ח ואקטואר, מתאמת הורית וגם פסיכולוגית שתנחה כיצד לתווך את הפרידה לילדים באופן שימזער פגיעה בהם.

דעו כי הסכם תמיד עדיף על כל פסק דין.
סופש נעים

דנה תירוש אליהו עו״ד
ליאת שקלרז הורוביץ עו״ד

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

3 weeks 1 day ago

המדריך המלא למתגרש

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

3 weeks 1 day ago

המדריך לריילוקיישין

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

3 weeks 2 days ago

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

3 weeks 2 days ago

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

3 weeks 4 days ago

יום אחד זה הכה בו,כל הפעמים בהם אשתו דחתה את חיזוריו, כל הפעמים בהם היא תיעדפה את חברותיה שכולן רווקות, התנקזו כולם לרגע אחד בו גילה שאישתו משקרת לו כבר שנים והיא בכלל לסבית.
אחרי ההלם הראשוני הוא ניגש לייעוץ ופתח בקשה ליישוב סכסוך בבית הדין הרבני.
הוא חשב שבזאת הוא נקם את נקמתו וכי לאחר שהרבנים ישמעו את הסיפור שלו, יפלו להם הלסתות והם כבר יקנסו אותה על מעשיה. בשלב הזה היא הגיעה אלינו, קצת בהלם, קצת מבוכה מהסיטואציה שנחתה עליה. לא כך היא רצתה לצאת מהארון, היא לא באמת רצתה לפגוע בו, פשוט לא ידעה איך לספר. ניסינו לנהל מו״מ אך הוא התעקש שהיא צריכה לשלם בכסף על שבגדה בו. המו״מ התפוצץ, הכנו אותה לדיון כמו שצריך, היא הייתה לחוצה ונרגשת מהמעמד. הוא הפחיד אותה מפני תגובת הדיינים בבית הדין כשיחשפו לסיפורה, כמה שניסינו להרגיע אותה לא עזר. הוא שאף לה את המוח ושכנע אותה באשמתה. דיון ראשון בבית הדין. מיהרנו לשים את השברים על השולחן- האדון חושב שעל יחסה עם אישה אחרת היא צריכה להיענש בכסף. הרב הרים ראשו, קרא את הבעל אליו- ושאל אותו ״אתה יודע שעם אישה זה לא באמת בגידה, וגם אם הייתה הרי שהיא תצא עם חצי מהרכוש!! חבל על הויכוח. אני מציע לך לסיים את זה בגישור יפה, אם לא אני אקח את הגישה שלך בחשבון״.

הרב הותיר אותנו ללא מילים. שבוע לאחר מכן, הם התגרשו בהסכם.
בגידה של אישה עם אישה, לא מוסריים ככל שתהיה מאחר ובכל זאת מדובר באישה נשואה, לא בהכרח נחשבת בגידה על פי דין תורה.
לא אחת נתקלנו בנשים שהתנסו במגע עם נשים אחרות מחוץ לנישואין ואף נעזבו בשל כך, אך אותן נשים ייצאו מנישואיהן כשמלוא זכויותיהן בידן.

סופש נעים
דנה תירוש אליהו, עו״ד
ליאת שקלרז הורוביץ, עו״ד
נכנסנו לדיון,

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 month 2 days ago

קצת אופטימיות לכבוד השנה החדשה

מזה 3 שנים שאנחנו מנהלות תיק שנדמה היה שלא ייגמר לעולם. בני הזוג שהתגרשו זה מכבר מצאו לריב על כל דבר אפשרי. מבגדים וטיטולים ועד למנורה במטבח, דרך אופציות וטענות על העלמות כספים, כתובה ובגידת ואפילו טענות על חוסר מסוגלות הורית- הכל היה שם. ביום כיפור הסיפור סוף סוף נגמר ולסוף כזה, גם אנחנו לא היינו מוכנות.

גדי ונגה (שמות בדויים), הכירו בשלהי שנות ה20 שלהם והתחתנו בחתונה מפוארת לאחר 4 שנות חברות. כמה חודשים אחרי, בבדיקת דופק, גילו תאומים. הם היו על גג העולם, שני צעירים, מוצלחים ויפים, מאוהבים עד הגג. הכל היה טוב כדי להיות אמיתי, הוריהם עזרו להם ועוד טרם הלידה הם רכשו את בית חלומותיהם באחד מפרברי תל אביב היוקרתיים.
התאומים נולדו, בן ובת. יפים כמו שתי בובות. אלא שאז נכנסה נגה לדיכאון שאחרי לידה, גדי גם הוא לא הצליח להפנים את השינויים שהתאומים הביאו עמם ושניהם לא הכירו ולא אהבו את מה שהפכו להיות. הבית שהיה קן האהבה שלהם, הפך לשדה קרב. האמהות ניסו לעזור, טיפול זוגי נכשל, גדי מצא את עצמו מלקק את הפצעים בזרועות ילדונת והם נפגשו על מדרגות הרבנות לאחר שנתיים של נישואין בלבד. מאז גם נגה מצאה לעצמה זוגיות רגועה עם בחור נחמד שהכירה.

מאז כאמור מנהלים מלחמה עקובה מדם במסדרונות בית המשפט ובית הדין הרבני. הדיונים שלהם תמיד מלווים בבכי וצעקות קללות וגידופים.
לפני ראש השנה, קיבלנו מנגה שיחה וידאו. ״נפגשנו״ היא אמרה בהתרגשות. וכשצעקנו עליה יחד ״מה????״ היא התחילה לצחוק. בכל 3 שנות הכרותנו עמה, לא שמענו אותה כל כך מאושרת. ״נסעתי לגבעה ליד הים, הרגשתי שאני חייבת להתנקות, ישבתי שעה, בכיתי, כרגיל, ניסיתי לעשות סדר במחשבות. פתאום הוא הגיע. נראה היה שגם עליו עברו דקות קשות. עמדנו דום אחד מול השניה. בלי לומר מילה. אחר כך הוא פתאום אמר ״סליחה״ והחל לבכות. כוח בלתי נשלט שלח אותי לחבק אותו. גם אני פתאום לא הבנתי איך הגענו לשם. אחרי החיבוק הגיעה שיחה שלא הייתי מוכנה לה, אחריה נשיקה שנמשכה לפחות חצי שעה על השעון. החלטנו לנסות לתת הזדמנות למשפחה שלנו. אני עדיין אוהבת אותו״.

כבר שבוע שלא ניתן להפריד ביניהם. את יום כיפור הם בילו יחד. דרך ארוכה לפניהם אבל..
מסתבר שסליחה, כשהיא כנה ואמיתית יכולה להזיז הרים ולהביא לסיומן גם מלחמות עולם. אל תהססו לבקש אותה, אל תהססו לסלוח.

שנה טובה ואופטימית
סופ״ש נעים
דנה תירוש אליהו, עו״ד
ליאת שקלרז הורוביץ, עו״ד

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 month 1 week ago

״זה כואב לא רק כשנשבר, זה כואב כשצומח״ אמרנו לה, ולא הספקנו להבין עד כמה המשפט הספונטני מסמל את ההווי היום יומי שלנו.

במבט לאחור, אנו מודות על הזכות ללוות גם בשנה החולפת, עשרות זוגות ויחידים במשברים הפרטיים הכואבים שלהם. על הזכות לצמוח איתם ביחד. על הכאב שבפרידה לצד הנצחונות שהצלחנו לספק. על אותו המת שהוצאנו רצונו לפועל.

זר לא יבין את תחושת הסיפוק שאנחנו חוות על כל לקוח שצלח משבר, על כל פעם בה הצדק יצא אל האור. זכינו.

לרגל השנה החדשה, נאחל שנה בריאה, שגרתית ומוצלחת לכלל לקוחות המשרד ומשפחותיהם. תודה שסמכתם, שבחרתם בנו, תודה ששיתפתם, תודה שהייתם.

מצפות בכיליון עיניים לעוד שנה של עשייה פורה, מפרה ומאומצת.
שיפה ושונה (נטולת קורונה, בידודים ווריאנטים), תהא השנה, אשר מתחילה לה היום.

שנה טובה!
דנה תירוש אליהו עו״ד
ליאת שקלרז עו״ד
וכל צוות משרד שקלרז תירוש

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 month 2 weeks ago

המדריך למתגרש