פוסטים אחרונים

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

2 days 9 hours ago

זוכרים שהבטחנו להמשיך את הפוסט על אותה לקוחה בשלהי היריון שגילתה בתור לרופא את המאהבת ההריונית של בעלה ?!

אז הנה זה בא..
מיד ניגשנו לפתוח בקשה ליישוב סכסוך בבית הדין הרבני כדי לתפוס סמכות. היה ברור שבזאת תמו יחסיהם ומאותו לילה הוא לא ישן בבית. ביקשתי מהלקוחה שתיצור קשר עם המאהבת כדי לנסות ולקבל ממנה מידע. עם כל הקושי והאגו- הן חולקות גורל משותף והיא הסכימה להיפגש. המאהבת סיפרה כי התנתקה ממנו גם. הן השוו תאריכים, יומנים והודעות והתברר לשתיהן כי משך שנתיים שהוא חי חיים כפולים של ממש. התיישבנו בפגישת מו״מ עם עורך דינו שהחל להתווכח בקולי קולות. הוא עצמו היה שפוף בפגישה והתקשה להסתכל למי מהנוכחים בעיניים. כשהבין כי השתיים איחדו כוחות והחליפו מידעים לרבות בעניין עבודתו והכנסתו- הוא הניח את ראשו בין ידיו כמו התפלל שמישהו ישלוף אותו מהחדר, קם והלך. ביום המחורת קיבלתי טלפון. על הקו עורך דינו. קיבלנו את כל מה שביקשנו. הצעדים הראשונים בתיק וניהול אסטרטגיה נכונה- שוב הכריעו את הכף לטובת לקוחה יוצאת דופן.
ושני תינוקות משתי נשים שונות עומדים להיוולד לאותו אבא בתחילת חודש אוגוסט הקרוב.
סופ״ש נעים
דנה תירוש אליהו, עו״ד
ליאת שקלרז הורוביץ, עו״ד

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 week 1 day ago

טיימינג זה הכל בחיים.

כשיוסי וכרמית (שמות בדויים) נפרדו, תחילה ניסו להגיע להבנות בכוחות עצמם. משלא צלחו את הניסיון שכרו כל אחד עו״ד מטעמו כדי שינהל עבורם מו״מ. יוסי הגיע אלינו למשרד וסיפר שדרישותיה של כרמית אינן תואמות את הנסיבות שלהם וכי הוא סבור כי תעשה הכל על מנת לחלוב ממנו גם כספים שאין לו. נכנסנו למו״מ עם עורכת הדין מטעמה של כרמית ומהר מאוד הבנו שהסכומים אותם כרמית מבקשת למזונות 3 הקטינים והכספים הנוספים- גבוהים בהרבה מהמקובל. בלית ברירה ולאחר שסירבנו להיכנע לתכתיביה, הגישה כרמית תביעות לבית המשפט בהן טענה כי יוסי הוא מיליונר שמסתיר ממנה כספים. ניהול נכון של התיק והחשש מדיון בערכאות הביא את עורכת הדין של כרמית לפנות אלינו שוב ולנסות להגיע להסכמות. ישבנו ועמלנו על טיוטת הסכם. יוסי הסכים לשלם מזונות נכבדים לכל הדעות כל מנת לסיים את הפרק בחייו במהרה. אך למזלו- כרמית ועורכת דינה פעלו בחוסר תום לב וניסו לאחר הסכמות להוסיף ולשנות את תנאי ההסכם לטובתה. התנהלותה של עורכת דינה של כרמית סגרה את הגולל על המו״מ והגשנו כתבי הגנה לתביעות שהגישה. בסופו של דבר, בתוך חודשים ספורים, ביהמ״ש דן ופסק וקבע כי על יוסי לשלם מזונות בסכום ששווה לרבע מהסכום אותו התנדב לשלם במסגרת הסכמות ובסך כמה מאות שקלים בודדים לכל אחד מ3 ילדיו !!!

אז כשיש לך הצעה טובה על השולחן, קחו אותה בשתי ידיים ואל תנסו לסחוט עוד גרוש ללירה.

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 week 3 days ago

הערכה ומילים טובות שווה הכל❤️

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 week 6 days ago

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

3 weeks 2 hours ago

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

3 weeks 2 days ago

הם התגרשו בהסכם אצל מגשר לפני כמה שנים. משמורת משותפת, זמני שהות שווים. בכוונת מכוון הוא התעקש להכניס להסכם הגירושין סעיף לפיו מזונות הילדים ישולמו רק מרגע שהילדים יהיו איתה חצי מהזמן. כל השנים הוא בקושי התערב בגידול הילדים והיה אב נוכח נפקד במקרה הטוב, ולתקופות נעדר לחלוטין מחייהם. לאחר פרידתם הם נשארו לגור באותו בית והמתינו למכירתו. אז החל להאשים אותה בפרידה ובפירוק המשפחה בפני הילדים. הוא הסית אותם כנגדה ובראשם את בנם בכורם שהיה אז בן 15. הבן התנתק מאמו לחלוטין. התעלם ממנה וכשנתקל בה רק גידף וקילל אותה. משם הייתה קצרה הדרך עד שגם את בנם האמצעי הצליח האב להסית כנגדה ולנתק ממנה. הבית הפך לסיר לחץ כשהבנים בקואליציה עם אביהם ובעצת פסיכולוג היא עזבה את הבית טרם מכירתו ועברה לדירה שכורה. הוא נשאר עם הבנים לגור בביתם המפואר. הבנים סירבו להגיע אליה ורק הבת הקטנה הייתה חולקת את זמנה בין שני הבתים. כדי לראות את בניה המנותקים ממנה הייתה מגיעה לבית בו גרו, היא הגיעה להכין להם לאכול וניסתה לקרב אותם אליה, אך לשווא. הם היו מזוהים לחלוטין עם אביהם ונהגו כחיילים שנלחמים בה עבורו. הבית שהיה אמור להימכר בתוך חצי שנה לפי ההסכם נמכר רק כעבור שנה וחצי והאב ניצל זאת היטב וכמובן לא שילם מזונות מהלך כל התקופה- שהרי זו הייתה מטרת העל שלו. רק לכשנמכר ביתם כעבור שנה וחצי ונוכח מעברו לדירה צנועה יותר הורה האב לבנו האמצעי להתחיל ללכת לבית אמו ככל הנראה מטעמי נוחיותו. אחרי נתק ארוך היא קיבלה בחזרה את בנה האמצעי, הוא אמנם מגיע אך עדיין מזוהה עם האב שכבר הבטיח לו שהוא ידאג שבית משפט יפסוק שהם יהיו רק איתו. בנה הבכור חי כמיותם מאם. הוא עבר בית ספר ללא ידיעתה והיא גילתה בדיעבד על הצו הראשון שלו. לימים וכשהוא נושק ל18 הגיש האב בעניינו תביעה לביטול מזונותיו אותם ממילא לא שילם וכן תביעה שהיא בבחינת רוע טהור, להעברת משמורתו ולמעשה לשלילת אמהותה של האם. הגענו לדיון בביהמ״ש דיון ראשון בתיק ונדמה היה שהשופטת לא ירדה לשורש הניכור החמור. והרי לא ייתכן שכל אותם אבות שרוצים לחמוק ממזונות יחלו להסית את ילדיהם כנגד אמם ובכך יזכו מן ההפקר כשהם מותירים את ילדיהם כקורבנות של הנסיבות. ידענו שאם ישונו המזונות ולו במעט- יפעל לנתק גם את שני הקטינים . לא ויתרנו ונלחמנו בשבילה, אבל יצאנו מהדיון בתחושת תסכול הרגשנו שיש עוד דרך וידענו שבסוף הצדק ייצא לאור. כעבור שעתיים ניתנה החלטה. במהפך חד קבעה השופטת כי האב אינו מודע לחומרת ההליכים שהגיש. כי ניכר כי קיימת הסתה חמורה, כי המזונות לא יבוטלו והמשמורת לא תשונה וכי בעצם הגשת התביעות והעובדה לפיה לא הפסיק להילחם באם הוא גרם לנזק חמור לילדיו.
ניכור הורי הוא אינו כלי לביטול מזונות והוא גורם לנזק שלא ניתן לריפוי.
דמעות של לחץ ותסכול הפכו בתוך שעתיים לדמעות של אושר והלקוחה לא מוצאת את המילים להודות לנו. בית במשפט הוא לא תמיד בית צדק. אבל אתמול הוא עשה צדק ועשה חסד בעיקר עם ילדיהם של הצדדים.
בברכת סופש נעים.
דנה תירוש אליהו, עו״ד
ליאת שקלרז, עו״ד

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה ‎‎ is at ‎משרד שקלרז תירוש‎.

4 weeks 2 days ago

היא עמדה בפתח הדלת, אישה בשנות ה40 לחייה, בהיריון מתקדם. את בטוחה שהגעת למקום הנכון שאלנו אותה? מאחר וסניף של בית החולים הדסה נמצא ממש כמה קומות תחתינו... כן! היא אמרה בהחלטיות ומיד עיניה התמלאו דמעות. היא סיפרה כי היא נשואה באושר, לפחות כך חשבה, במשך כמעט שני עשורים, יש להם ילדה מתבגרת והם התקשו להיכנס להיריון השני. אחרי שנים וטיפולים זה סוף סוף קרה ועל צג הבדיקה הופיעו 2 פסים. הם שמחו וחגגו את הבשורה. נוכח הטיפולים הרבים ההיריון היה היריון בסיכון והיא נדרשה למעקב של רופאה המטפל. באחד הביקורים אצלו, התיישבה לידה בחורה והן החלו להחליף רשמים על הרופא, להשוות בדיקות.. הן אפילו גילו שהן צריכות ללדת באותו היום בדיוק! הן נכנסו לשיח עמוק יותר על ילדים, זוגיות וגילו כי בני הזוג של שתיהן מהנדסים. פתאום בעלה התקשר.. ״היי מאמי, סיימת אצל הרופא?״, אותה בחורה שישבה לידה ראתה את השם של בעלה על הצג וצחקה- גם לבן זוג שלי קוראים ככה!! לא חלפו כמה דקות עד שגילו השתיים כי לא במקרה בני הזוג שלהם מהנדסים ולשניהם אותו שם- המדובר באותו אחד!!

סקרנים? עקבו אחר הפוסט השבועי, המשך יבוא..

דנה תירוש אליהו, עו״ד
ליאת שקלרז עו״ד

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 month 5 days ago

פוסט שבוע לחימה.

השגרה, הקורונה, התקופה הארוכה בבתים והמחסור בתעסוקה הביאו את חווה ויואל לכדי פיצוץ שגרם להם לרצות להתגרש אתמול. הם שניהם פנסיונרים בני 70 בקירוב, ילדיהם כבר עזבו את הבית ונראה שלא נותר להם ולו נושא שיחה בודד. המצב הדרדר ועד מהרה מצאו עצמם בשלהי הליכים משפטיים בענייני הרכוש, על אף שהם לא הרבו בו. היה ברור שהמלחמה ביניהם היא לא רק על אופן חלוקת הרכוש אלא בעיקר נובעת מטעמי אגו והרצון של כל אחד מהם להתיש ולנצח את האחר.
ואז הגיע ״שומר החומות״, יואל וחווה עדיין גרים באותו בית- באשקלון!! אחרי חצי שנה מהלכה לא החליפו מילה בתוך הבית וישנו בחדרים נפרדים, מצאו עצמם פתאום יואל וחווה ספונים במקלט ביתם - לבד. מפוחדים, דואגים לילדיהם, לנכדיהם. חולקים גורל משותף.
ואז זה קרה.
לאחר פיצוץ עז שנשמע בקרבת ביתם, היא בכתה, הוא חיבק אותה כמו אז, שניהם התפרקו אחד בזרועותיו של השני. מיד החלה שיחה קולחת על המצב, על המשפחה, על הגיל, על איך בכלל הגיעו למצב הזה?!
באותו הלילה הם לא יצאו מהמקלט. ולאור המצב גם בלילות שאחריהם.. הם לימדו את עצמם להיזכר מי ימה הם היו יחד וכמה יש להם במשותף.
לונג סטורי שורט.. הצענו מיד להקפיא הליכים, לחתום על הסכם שלום בית/ גירושין, ללכת לטיפול ולתת להם הזדמנות לקום מההריסות של עצמם.

שנדע ימים טובים ושקטים
ונבחר את הטוב בכל מצב
חג שבועות שמח
דנה תירוש אליהו, עו״ד
ליאת שקלרז הורוביץ, עו״ד

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 month 2 weeks ago

ביל ומלינדה גייטס - הסוף.
מדובר באחד מהסכמי הגירושין החשובים ביותר שנחתמו בעולם, כזה שיהיו לו השלכות ארוכות טווח על עולמות העסקים, הבריאות, החינוך, הפילנתרופיה ומעבר..
הונם של הזוג, נאמד ב130 מיליארד דולר ועל פי חוקי מדינת וושינגטון, ממש כבדומה לארצנו הקטנטונת, רכושם הצבור במהלך תקופת הנישואין אמור להתחלק ביניהם באופן שווה, לרבות הרכוש הרשום על שם אחד מהם בלבד.
גייטס, שממוקם במקום ה4 ברשימת האנשים העשירים בעולם צפוי לאבד מחצית מהונו שנצבר משך 27 שנות נישואין. תמוה כי גייטס, שכבר היה מנכ״ל מיקרוסופט ומיליונר עוד כשהכירו השניים וידוע כאדם מחושב מאין כמותו, לא החתים את מלינדה על הסכם ממון בזמנו ובכך הסתכן בחלוקת הונו במקרה של פרידה. הסכם הגירושין המסקרן, על אף ההשלכות הנרחבות שלו, נסתר מעיני הציבור. אך סביר להניח שמלינדה עצמה, תהפוך לאישה העשירה בעולם כתוצאה מגירושי הצדדים.
השניים הצהירו כי בכוונתם להמשיך ולתפעל ביחד את קרנות הפילנתרופיה בראשן הם עומדים וכי לא יהיו שינויים דרסטיים בחברות בהן הם מושקעים, אך כוונות לחוד ומציאות לחוד- לרוב, מי שלא הצליח לשמור על יחסיו בבית פנימה, יתקשה לשמר יחסים מקצועיים ולקבל החלטות מושכלות במשותף לאורך זמן.
בסדרה שעסקה בחייהם של השניים ושודרה באחרונה, התחייבו ביל ומלינדה לתרום מחצית מהונם במותם. לא ברור אם יעמדו בהתחייבותם נוכח הפרידה שצפויה להותיר כל אחד מהם עם 62.25 מיליארד דולר.
מה שבטוח הוא שריב על מזונות- לא יהיה כאן.😊
סופ״ש נעים
שקלרז תירוש - משרד עורכי דין וגישור