פוסטים אחרונים

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

5 days 21 hours ago

ביל ומלינדה גייטס - הסוף.
מדובר באחד מהסכמי הגירושין החשובים ביותר שנחתמו בעולם, כזה שיהיו לו השלכות ארוכות טווח על עולמות העסקים, הבריאות, החינוך, הפילנתרופיה ומעבר..
הונם של הזוג, נאמד ב130 מיליארד דולר ועל פי חוקי מדינת וושינגטון, ממש כבדומה לארצנו הקטנטונת, רכושם הצבור במהלך תקופת הנישואין אמור להתחלק ביניהם באופן שווה, לרבות הרכוש הרשום על שם אחד מהם בלבד.
גייטס, שממוקם במקום ה4 ברשימת האנשים העשירים בעולם צפוי לאבד מחצית מהונו שנצבר משך 27 שנות נישואין. תמוה כי גייטס, שכבר היה מנכ״ל מיקרוסופט ומיליונר עוד כשהכירו השניים וידוע כאדם מחושב מאין כמותו, לא החתים את מלינדה על הסכם ממון בזמנו ובכך הסתכן בחלוקת הונו במקרה של פרידה. הסכם הגירושין המסקרן, על אף ההשלכות הנרחבות שלו, נסתר מעיני הציבור. אך סביר להניח שמלינדה עצמה, תהפוך לאישה העשירה בעולם כתוצאה מגירושי הצדדים.
השניים הצהירו כי בכוונתם להמשיך ולתפעל ביחד את קרנות הפילנתרופיה בראשן הם עומדים וכי לא יהיו שינויים דרסטיים בחברות בהן הם מושקעים, אך כוונות לחוד ומציאות לחוד- לרוב, מי שלא הצליח לשמור על יחסיו בבית פנימה, יתקשה לשמר יחסים מקצועיים ולקבל החלטות מושכלות במשותף לאורך זמן.
בסדרה שעסקה בחייהם של השניים ושודרה באחרונה, התחייבו ביל ומלינדה לתרום מחצית מהונם במותם. לא ברור אם יעמדו בהתחייבותם נוכח הפרידה שצפויה להותיר כל אחד מהם עם 62.25 מיליארד דולר.
מה שבטוח הוא שריב על מזונות- לא יהיה כאן.😊
סופ״ש נעים
שקלרז תירוש - משרד עורכי דין וגישור

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 week 2 days ago

היא חייתה במערכת יחסים אלימה מבלי שידעה זאת, רק בדיעבד גילתה על הכספים שנעלמו והוסתרו ממנה ואת מחלת השליטה שלו בה הייתה נתונה. היא פחדה ממנו, למרות שהיא אישה חזקה וקרייריסטית, לידו היא הייתה כבויה. הוא השפיל אותה, ירד עליה, ניסה להקטין אותה, גם כשכבר ניהלנו מו״מ וגם בפני- עד שהעמדנו אותו על מקומו. הרגשנו כמעין מגן אנושי מפניו.
אחרי מספר חודשים של מו״מ היום זה נגמר. היא קיבלה במסגרת ההסכם את כל שקיוותה לקבל ומעבר, לרבות מחצית הכספים שהעלים, מזונות ראויים והכי חשוב הרבה אוויר לנשימה, מה שגרם לי לחשוב שהסכם הוא לא בהכרח פשרה אם רק מתווים נכון את הדרך אליו.
היא יוצאת להתחלה חדשה
ואנחנו.. עוברות ללקוח הבא עם סיפוק גדול.

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

2 weeks 2 days ago

בית המשפט העליון מרחיב את הפטור ממס- מאמר שכתבנו ופורסם בווינט

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

2 weeks 4 days ago

20 שנה הם היו נשואים, מהלכן הוא ניהל את כל ענייניהם הכלכליים- הרחק מעיניה. הוא לחץ עליה למכור את דירת מגוריהם ואף את הרכב שהיה ברשותם ולקח אינספור הלוואות מחשבונם המשותף- לטענתו בכדי לקדם את עיסוקיו השונים. היא התקשתה להרות. ולאחר שנולד בנם המשותף היא לא הצליחה להחזיק עוד היריון עד תומו. לא פחות מ12 הפלות טבעיות היא עברה מהלך הנישואין חלקן תוצאה של טיפולי פוריות קשים. היא חשדה שבעלה לא נאמן לה, הוא חלה במחלת מין לא אחת ונדרש לטיפולים יקרים, אבל הרופא הסביר לה שזה יכול לקרות ושאין הדבר מעיד בהכרח על בגידה. הוא מצידו תמיד אמר לה שהיא הורמונלית ומשוגעת ופרנואידית ושהיא היחידה בחייו. בעלה של ל׳ הסתיר ממנה לא רק את מה שקורה בחשבונות הבנק, הוא הסתיר את הטלפון שלו, את המחשב - הכל נעול בסיסמאות אותן הוא סירב לגלות לה. יום אחד כשהוא שכח לנעול את המחשב בביתם ויצא, היא נכנסה לתיקיות המחשב וחשכו עיניה.
על המחשב הביתי שלהם, הוא שמר את הכל. רשימות של זונות ונערות ליווי לצד המחירים שלהן, תמונות שלו מתגופף עם נשים שונות, תמונות שלו מחופשות בחו״ל עם נשים שונות, תכתובות אירוטיות, קישורים לאתרי זימה, ואפילו רשימות של ניהול משק בית עם נשותיו האחרות. מה לא היה שם?!
היא איבדה את הכרתה במקום.
לכשהתעשתה הצליחה ליצור קשר עם אחת הנשים מהתמונות. היא שמעה מפיה המאהבת שהיא ובעלה ניהלו מערכת יחסים בת שנתיים שכללה נסיעות משותפות מתנות והמון המון סקס. והבינה שבכל זמן שהוא אמר לה שהוא בנסיעת עסקים הוא למעשה לקח לחופשה את אחת מנשותיו המזדמנות- הכל על חשבונם המשותף!! אותה מאהבת סיפרה לה שבמקביל לה, הוא התרועע עם עוד הרבה נשים שונות אותן מימן תמורת ׳טובות הנאה׳.
כשחזר הביתה היא הודיעה לו שהיא גילתה הכל ושהיא רוצה להתגרש מיד. הוא איים עליה שאם תתגרש ממנו, הוא יותיר אותה עם כל החובות, לא ישלם מזונות ויברח מן הארץ. כעבור שבוע כבר עבר להתגורר עם המאהבת החדשה שלו ובתה הרחק ממנה ומבנם המשותף.
אז היא הגיעה אלינו למשרד, עיכבנו יציאתו מהארץ והוא חוייב במלוא שכר הדירה שלה ושל הבן, נוסף על מזונותיו. השבוע, בדיון בבית הדין הרבני, הוא חוייב גם במלוא ההלוואות אותן נטל מהחשבון המשותף וגם בפיצוי כספי שעולה כדי פי כמה מגובה כתובתה.

יצאנו מבית הדין יד ביד, אני והיא בתחושה שמעתה ואילך חייה ישתנו וששחררנו את כל השלשלאות בהן הייתה כבולה. היא צריכה ללמוד ללכת מחדש, צעד צעד, לייצר לעצמה עצמאות. היא מלאת הערכה ותודה. גם היא לא חשבה בחלומותיה הוורדים ביותר שהסיוט שבעלה העביר אותה- ככה ייגמר.

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

3 weeks 16 hours ago

פסק דין של בית המשפט העליון המרחיב את הפטור ממס- מאמר שלנו שפורסם הבוקר בכלכליסט. לבן הזוג שלכם יש דירה על שמו, איך הסכם ממון ישפיע על תשלומי המס.

www.calcalist.co.il/local_news/article/S13nqUpId

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

3 weeks 5 days ago

מה זה עצמאות בשבילי?
״עצמאות״ - שחרור, היכולת להחליט בדבר מעשייך, גורלך ועתידך. עצמאות היא מילה עוצמתית, לפעמים מובנת מאליה ואבוי לאדם שיאבד את עצמאותו. לפני 3 שנים הגיע למשרד ״צ״ - איש מדהים, יושב על כיסא גלגלים, סובל מטרשת נפוצה, לא עצמאי לגמרי, אבל יודע בדיוק מה הוא רוצה, מי אוהב אותו, מי דואג לו, ומי רוצה בטובתו ומי לא.

״צ״ ירש וצבר מהלך חייו 3 דירות בתל אביב, שטח בהרצליה, וכסף בבנק. עיקר פרנסתו בקיבוץ נדבות. משך שנים חסך שקל שקל וצבר רכוש.

ל״צ״ אמא ו5 אחיות. מאז שזכר את עצמו סיפר צ׳ כי אמו ו4 מאחיותיו התעלמו ממנו וצרכיו ההולכים וגדלים כל השנים. האם שלחה אותו למוסדות שיטפלו בו והתנערה כליל מאחריותה כלפיו. גם לכששהה באותם מוסדות היא ו4 אחיותיו לא הגיעו לדרוש בשלומו.

המזל של צ, היתה א׳, היחידה מבין אחיותיו עמה שמר על קשר קרוב כל השנים. גם ממנה אמם התנערה, כך שמשך כל השנים הם חשו שותפות גורל שכזו. א׳ הוציאה את צ׳ מהמוסד בו שהה לבקשתו והתגוררה עמו משך שנים באחת מדירותיו, כשהיא סועדת אותו יום ולילה. צ׳ אהב את אחותו ואת שתי בנותיה ואף מימן לאחייניתו לימודים גבוהים.

אלא שאחרי עשרות שנים של נתק, ל כשנודע לאימו ואחיותיו כי צ ירש וצבר רכוש. החלו האם והאחיות מנסות להשתלט על הרכוש ולנכס אותו לעצמן. תחילה, פנו לביהמש לענייני משפחה בקשה למינוי אפוטרופוס ל״צ״, בטענה שהוא לא יכול לנהל את ענייניו בעצמו. אותן 4 אחיות ואימו של ״צ״ ביקשו לקחת לו את עצמאותו לפחות את מה שנשאר ממנה נןכח המחלה שגבתה ממנו את היכולת ללכת. ביהמש לעניין משפחה בדק את כשרותו המשפטית של ״צ״ באמצעות פסיכיאטר מומחה שנתן חוות דעת לפיה צ אינן זקוק לאפוטרופוס וכשיר לנהל ענייניו. אלא שימים ספורים לאחר הגשת חוות הדעת ועוד בטרם ניתנה החלטה שיפוטית המאשררת אותה, מת צ׳ בפתאומיות. האדמה שכיסתה את קברו הטרי, לא הספיקה להתייבש לפני שאמו ואחיותיו עמן לא היה בקשר הגישו התנגדות לצוואתו, במסגרתה הוריש את כל רכושו לאחותו שטיפלה בו כל חייו!!!.
עצמאות היא היכולת לקבל החלטות על גופך ועל רכושך בחיים וגם לאחריהם. ואנחנו לא ננוח עד שלצ׳ תשוב עצמאותו. גם אם הוא רק צופה מלמעלה.
נמשיך לעדכן אודות קיום צוואתו של ״צ״.

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 month 3 days ago

אחרי שני עשורים של נישואים וילדים משותפים שחר (שם בדוי) החליט שהוא רוצה להתגרש, לא ברור אם הטריגר לכך היה אחת הבחורות עמן בגד באשתו, או אולי העובדה שידע כי בקרוב יחתום על חוזה עבודה חדש במסגרתו יקבל אופציות בחברה בה הוא עובד וניסה למנוע איזון של האופציות במקרה של פרידה. אז הוא הגיש בקשה ליישוב סכסוך בבית המשפט, ומיד לאחר מכן קיבל את האופציות. למרות שפתח בקשה ליישוב סכסוך המשיך שחר לישון עם אישתו, להתנהל מאותו חשבון בנק, לאכול מהאוכל שבישלה ולמעשה הצדדים המשיכו לנהל משק בית משותף ומתפקד עוד חודשים רבים. שחר לא ידע ש״מועד קרע״ -אותו יום שמפסיק את השיתוף הכלכלי בין הצדדים, הוא לא בהכרח היום בו נפתחה הבקשה ליישוב סכסוך אלא המדובר במועד בו הצדדים הפסיקו את התנהלותם הכלכלית המשותפת. שחר ניסה לגזול מאשתו את הזכויות המגיעות לה לפי חוק ואנחנו כאן כדי לוודא שהיא תקבלן עד האחרונה שבהן. המשך יבוא...

סופ״ש נעים
שקלרז תירוש משרד עו״ד וגישור

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 month 5 days ago

כל מי שנכנס בדלת משרדינו מעיד על תחושה של בית. מקום עוטף שמגן ומחזק בטוב ובעיקר ברע. וככה יצרנו אותו. שנים של השקעה, עבודה קשה, הנשענת על ניסיון, אישי ומקצועי, שנים בהן ליווינו משברים של מאות לקוחות והשגנו עבורם הצלחות משפטיות כבירות ותקדימים משפטיים שהביאו אותנו עד הלום. שתינו מג׳נגלות בין גידול שלושה ילדים כל אחת לעבודה סביב השעון, מתוך אהבה אמיתית למקצוע ותחושת סיפוק עילאית.

העבודה המאומצת משתלמת ואנחנו גאות לקצור את הפירות ולהיות מדורגות זו השנה השלישית ברציפות ברשימת משרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום המשפחה והירושה מטעם חברת דאנס 100. בהזדמנות זו מודות לצוות המשרד המסור והמיומן שעושה עבודות קודש וללקוחות המשרד על שבוטחים בנו ושמים את חייהם בידינו בכל יום מחדש ובהכרת תודתם גורמים לנו לסיפוק שאין דומה לו.

לעוד שנה מלאה הצלחות ותקדימים משפטיים!
ליאת שקלרז הורוביץ , עו״ד ודנה תירוש אליהו, עו״ד

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 month 6 days ago

אין סיפוק גדול יותר מלקוחות מרוצים.

שקלרז - תירוש משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וירושה

1 month 6 days ago

שנה שלישית ברציפות- משרדינו מוביל בתחום דיני המשפחה והירושה בישראל